Víme, že život umí být mnohdy náročný, a to v každém věku. Posláním naší Pampelišky je, přinášet radost i útěchu do života křehkých seniorů. A já jsem opravdu velmi vděčná za to, že se nám to stále daří. Nedokážeme rozpustit všechny obavy, křivdy a životní těžkosti, ale umíme do života seniorů přinášet radostné zážitky, které umí hřát ve vzpomínkách ještě velmi dlouho.
Vždy se těšíme na jaro, neb konečně přichází čas, kdy se budeme moci vydávat na výlety a užívat si venkovních aktivit, jako jsou třeba naše oblíbená Sousedská posezení ve Sluneční ulici, kde sídlíme. Letos jsme se před domem s pečovatelskou službou sešli již 2x, pokaždé s živou muzikou. Je to příležitost, kdy se mohou potkat senioři z obou domů, kteří se za běžných okolností tak často nevídají. Společně zpíváme, užíváme pohody a naše starosti alespoň na chvilku zmizí.
Rádi bychom poděkovali přeloučskému Tescu, které se i letos stalo partnerem našich Sousedských posezení a my zde tak můžeme zdarma obstarat lahodné občerstvení. Velmi si této podpory vážíme. Chceme také moc poděkovat muzikantům, kteří nám přijeli na naše setkání zdarma zahrát. Díky Vám nám bylo ještě o velký kus veseleji.
Daniela Stráníková, zakladatelka Pampelišky Přelouč
