Tam, kde se daří dobrovolnictví, je společnost zdravá.

Alespoň my v Pampelišce jsme o tom přesvědčeni. Neboť ve společnosti, ve které žijí lidé, kteří rádi ve svém volném čase pomohou v různých oblastech, a to bez nároku na finanční odměnu, je lépe a veseleji.

Možná Vás napadne otázka: „Proč to ti lidé vlastně dělají?“

Odpověď je velmi prostá. Protože jim jednoduše dělá radost, když mohou být ve svém životě prospěšní a užiteční.

 

Také v Pampelišce jsou dveře dobrovolníkům otevřené. Mohou přinášet radost do života křehkých seniorů, ať už tím, že je doprovodí při procházce, k lékaři, že si s nimi popovídají o radostech i starostech, nebo jim třeba přečtou něco pěkného z oblíbené knihy. Možností je nespočet, stejně jako způsobů, jakými senioři rádi tráví svůj volný čas.

Na následujících řádcích Vám rádi zodpovíme nejčastější dotazy, které se dobrovolnictví týkají:

Kdo se může stát dobrovolníkem?

Pokud je dobrovolnická činnost vykonávána na území České republiky, může se dobrovolníkem stát každý, komu je 15 let a více.

Musím mít předchozí zkušenosti?

Určitě to není podmínkou. Důležitá je chuť pomáhat, a to bez nároku na finanční odměnu.

Musím splnit nějaké podmínky?

Chcete-li se stát dobrovolníkem v Pampelišce, vyžadujeme čistý trestní rejstřík, kladný vztah k seniorům, trpělivost, empatii a otevřenost k různorodým pohledům na život. Nejsme tu od toho, abychom seniory vychovávali, abychom hodnotili jejich životní postoje, jsme tu pro to, abychom jim zpříjemnili podzim jejich života a zmírnili pocity osamění. Budeme rádi také za kontakt na 2 osoby z Vašeho okolí, se kterými se můžeme telefonicky spojit, abychom si mohli být jisti, že s našimi seniory propojíme důvěryhodného člověka.

Jak často bych se měl dobrovolnictví věnovat?

Nejsou žádná pevná pravidla. Někdo se věnuje dobrovolnictví několikrát do týdne, jiný několikrát do měsíce. Záleží na Vašich časových možnostech i osobním nastavení, aby Vám dobrovolnická činnost přinášela do života radost, nikoli omezení.

Pokud Vás napadají další otázky, napište nám je na pampeliskaseniorum@gmail.com a my Vám je velmi rádi zodpovíme. Na tento e-mail nás kontaktujte také v případě, že byste se rádi stali dobrovolníkem v Pampelišce.

Těšíme se na Vás!