Daniela Stráníková, zakladatelka neziskového projektu Pampeliška, se se seniory ráda setkává a jinak tomu nebylo ani 15. prosince, kdy proběhlo adventní setkání.

„V průběhu letošního podzimu jsem poznala seniory, ke kterým osud nebyl zrovna shovívavý. Chtěla jsem jim i v tomto výjimečném čase, kterým advent bezpochyby je, udělat radost a ukázat jim, že mě, potažmo Pampelišce, na nich opravdu záleží,“ sdělila Daniela Stráníková.

Tato komorní akce se uskutečnila v přeloučské Orlovně v Jakub klubu, kde bylo připravené pohoštění i několik překvapení.  Senioři dostali od Pampelišky balíček, ve kterém nechyběla voňavá svíčka ani andílek pro štěstí. Hana Kutílková, sociální referentka městského úřadu Přelouč, předala seniorům dárek za město v podobě nového nástěnného kalendáře s názvem „Přelouč v obrázcích Ivo Štěpánka“, který udělal seniorům opravdu velkou radost. Stačilo jím prolistovat a všichni přítomní začali vzpomínat na to hezké, co v životě prožili. Ze setkání si odnesli ještě krásně nazdobené perníčky, které pro ně udělala paní Kutílková, a také svíčku z včelího vosku, kterou vyráběli děti z Jakub klubu.

A co čeká Pampelišku v nadcházejícím roce?

„Plánů mám opravdu hodně. Ne všechny mohu už teď prozradit, ale křehcí senioři se určitě mohou těšit, že se společně vydáme na místa blízká jejich srdci, ráda bych také otevřela malou kavárničku, kde se budeme se seniory setkávat, nad kávou si povídat i něco pěkného společně tvořit. Moc se těším na všechno, co se díky Pampelišce uskuteční a komu všemu pomůžeme,“ prozradila na závěr Daniela Stráníková.